BYC-es Kékszalag eredmények

Ezúton gratulálunk minden kedves Klubtagunknak, akik teljesítették az idei, 149. Kékszalag Erste World Nagydíjat. Igazán büszkék vagyunk rá, hogy az eredménylistákban sok-sok BYC-es tagunk nevét olvashatjuk, akár kormányosként, akár a legénység tagjaként.

Az idei Kékszalagon a gyenge szél és hosszú várakozások ellenére 526 nevezett hajóból 395 ért érvényesen célba,  75,1 %-os befutási mutatóval. (MVSz)

Gratulálunk a Litkey Farkas vezette Festipay teljes legénységének, akik katamaránjukkal 10 óra, 5 perc és 17 másodperc alatt kerülték meg a Balatont, elnyerve ezzel az idei Kékszalag díjat. A katamarán legénységének tagja volt Oroszlán Gábor klubtagunk is. A csapat további tagjai: Rick Gergely, Tóth Róbert, Frankó József, Török Zoltán és természetesen a kormányos, Litkey Farkas.

Gratulálunk az abszolút második helyen végzett Opel Fifty-Fifty csapatának is (HYA): Józsa Márton Miklós, Goszleth Marcell, Lukács Csaba, Adorján Csaba, D’Albini András

A Kékszalag dobogó harmadik fokán is félig BYC-es csapatot ünnepelhettünk az YCTBJ-kel közösen: a Roland Gabler kormányozta Black Jack és legénysége Litkey Balmaz, Tisóczki Ferenc, Scharf Máté és Gecse Balázs.

IV. helyen végzett a szintén BYC-es színekben induló Eurovit – Váradi Szabó János kormányzásával, Jankovics Gábor, Petheő Tamás és Fonyó Károly csapattagokkal.

Gratulálunk a VII. helyen végzett The Red / Team Quantum Hungary csapatának is, Rauschenberger Miklós kormányosnak, Soós Attila, Sallai Gábor, Pécsváradi Ákos, Sárközy András tagoknak.

Osztályonkénti BYC-es eredmények:

Yardstick I/1

I. helyezett –  Essentia Team Holding: Gulyás Kovács Gergely, Czégai Péter, Márton Péter, Csereklyei Bálint, Borbély Pál, Cseh Gábor, Gonda Zsolt

III. helyezett – Trentasette: Szekeres László, Lacsny Gergely, Tomai Balázs, Lempel Balázs, Müller Erik, Beck Gergő, Őri Sándor Péter, Mayor Gergely

IX. helyezett – Principessa (BYC, PRYC): Oroszlán Péter, Takács Levente, Vincze Gábor, Pajor Szabolcs, Levente, Bárdos Mihály, Borsos Dániel, Makádi Lajos Dániel, Schömer Ágoston, Balogh Attila, Zsombor, Goda Szilárd, Németh Péter, Berzi László, Őri Bence, Báthori Zsigmond, Grams Dominik, Csüllög Zsolt

XXXII. helyezett – Das Boot: Lengyel Áron, Kugler Tamás, Kiss István, Sipos Gyula, Bencsik András, Végh Balázs, Molnár Annamária (RE), Illés Nóra (RE), Lengyel Petra (RE), Bognár Endre (RE)

XXXIII. helyezett – Lakinet: Laki Péter, Laki Péter, Béres Lajos, Gyöngyössy György, Szabó Norbert, Laki Tamás Salamon
J/24

II. helyezett – Django: Hercsel Erik, Dávid Júlia, Horváth Márton Ferenc, Bér Rudolf, Áldott Andrea

 

25-ös jolle

IV. hely – Kis Tutti: Aradi Nándor, Szentmártoni Gyula László, Aradi Bence Nándor, Váradi Miklós, Zatik Zsuzsanna

 

Nau370

V. helyezett – Brainstorm: Bognár László, Órbók Ádám, Horváth Gyula, Kiss István, Takács Péter Ákos, Huber Péter Lél, Ambrózy Péter

 

50-es cirkáló

VI. helyezett – Orion: Kiss Péter, Dudás Mór, Kovács Ákos, Kis-Kéry Gábor, Gojdár Lóránt Balázs, Gégöl Zsombor, Molnár Levente, Gartner Áron

 

Nautic

VI. helyezett – Apache: Hideg Miklós, Hidegné László Andrea, Orosz Árpád Ákos, Jámbor Tamás, Pataki Attila

 

Regina

VIII. helyezett – Flamingo: Olma Frigyes, Mészáros Gyula, Kovács Tibor

 

Bavaria 32

IX. helyezett – Júlia: Bereczki Árpád, Márton László, Böröcz Berta, Varga Dániel Kristóf, Böröcz István.

 

Yardstick I/2

XII. helyezett – I am free: Szentirmai Gyula, Nagy Tamás, Bödör Gergely, Szigeti Maxim Márk

(Az abszolút I-X. helyezés megegyezik a nyílt többtestű osztályonkénti eredményekkel)

 

További eredmények az alábbi linken, az MVSz oldalán érhetőek el:

http://hunsail.hu/hirek/395-hajo-futott-be-a-celba

 

Gratulálunk Mindenkinek!