fbpx

Akikre büszkék vagyunk

FELTÖLTÉS ALATT

olimpiaAz egyesület versenyzői az olimpiákon:

1936 Berlin Heinrich Tibor O jolle
1960 Róma Tolnai Kálmán Finn Dinghy
1968 Acapulco Tolnai Kálmán – Farkas László ifj. Star
2004 Athén Czégai Péter – Cserép Csaba 470
2012 London Detre Diána RS:X
2012 London Gádorfalvi Áron RS:X
2016 Rio Vadnai Benjamin Laser Standard

 

Ifjúsági világ-és európa-bajnoki helyezettek:

Vadnai testvérek

Vadnai new 2015

Benjamin és Jonatán

Vadnai Benjamin

2012 Buenos Aires Laser 4.7 világbajnok
2013 Split Laser 4.7 Európa-bajnokság 4. hely
Laser Radial ISAF ifjúsági világbajnokság 8. hely
Laser Radial világbajnok
2014 Laser Radial világbajnok
2015 Laser Standard U21 világbajnokság 3. hely
Laser Standard U21 Európa-bajnokság 2. hely
2016 Laser Standard Olimpiai Játékok 33. hely
2017 Laser Standard Kieler Woche 14. hely
Laser Standard Delta Lloyd Regatta, Medemblik  12. hely
Laser Standard Miami Világkupa 2017 – 26. hely
 Laser Standard Laser Európa Bajnokság – 62. hely
 Laser Standard Laser Standard VB SPLIT 17. hely
 Laser Standard Hempel Sailing World Championships
Test Event 27. hely
2019 Laser Standard Genova Világkupa 9. hely, éremfutam 1. hely
2019 Laser Standard Kvótaszerzés a 2020-as Tokiói Olimpiára

 

 

Vadnai Jonatán

2012 Breitenbrunn Laser 4.7 U16 Európa-bajnok
2013 Balatonfüred Laser 4.7 U16 világbajnok és Európa-bajok
2013 Laser Európa Kupa győztes
2013 Newport BYTE CII világbajnok
2013 Oman Laser Radial U16 3. hely, összetett 5. hely
2014 Laser Radial U19 Európa-bajnokság 3. hely
Laser Radial világbajnokság 5. hely,
Laser Radial U17 világbajnok
Laser Radial ISAF ifjúsági világbajnokság
7. hely
BYTE CII világbajnok
Laser Radial Ifjúsági Olimpia, Nanjing,
3. hely
2015 Laser Standard U21 világbajnokság 5. hely
Laser Standard U21 Európa-bajnokság 3. hely
2016 Laser Standard U19 Európa-bajnokság 1. hely
Laser Standard U21 és U19 világbajnokság 1.hely
2017 Laser Standard U21 világbajnokság 2. hely
Laser Standard Laser Standard VB SPLIT 37. hely
Laser Standard Laser Európa Bajnokság 14. hely
 Laser Standard Hempel Sailing World Championships
Test Event  – 22. hely
 Laser Standard Laser Standard U21 Európa-bajnokság – 2. hely
 Laser Standard KIELER WOCHE 11. hely
 Laser Standard Laser Standard World Cup Final – 15. hely
 Laser Standard Delta Lloyd Regatta, Medemblik – 20. hely
 Laser Standard Miami Világkupa 2017 – 28. hely
2019 Laser Standard Genova Világkupa 1. hely

 

Nagy Bendegúz 


 

2017 Optimist Mediterrán Bajnokság – 8. hely
Optimist Ifjúsági Rooster Laser Európa Kupa & BYC Kupa Ifjúsági Ranglista verseny – 2. hely
Optimist Ifjúsági Optimist Magyar Bajnokság – 1. hely

Optimist Világbajnokság 2017 – 51. hely

33. Reggio Calabria Mediterranean Kupa – összetett 4. hely

 

Bányai Attila

2017 Optimist Serdülő Optimist Magyar Bajnokság – 1. hely
Optimist Világbajnokság 2017 – 36. hely
Optmist Cadet Trofeo Simone Lombardi  – 1. hely
Optimist serdülő Rooster Laser Európa Kupa & BYC Kupa Ifjúsági Ranglista verseny – összetett 6. hely

 

 

erdi_maria_portreÉrdi Mária – a BYC versenyzőjeként elért eredményei:

2014 Laser 4.7 U16 Európa-bajnokság 5. hely
Laser 4.7 U18 világbajnoki 11. hely
Byte CII világbajnok

 

 

 

 

10559671_10204432487352702_7929373624168668237_n

 

 

Böröcz Bence – nemzetközi bíró

  • Paralimpiai Játékok 2016 – Rio de Janeiro
  • A World Sailing Q&A
    Bizottságának tagja
  • 2019-ben a világ vezető versenybírói közé választották

 

 

 

 

 

Centomiglia

I. hely a THE RED SAILING TEAM – Rauchenberger Miklós

III. helyezés 9m alatti többtestű kategóriában – Varga Lajos, Scharf Máté

2017-ben: II. helyezés 9m alatti többtestű kategóriában  – Varga Lajos

 

D-ONE Európa-bajnokság

III. hely: Szamódy Tamás

 

Soling Európa-bajnokság

II. helyezett – Oroszlán Gábor

III. helyezett – Varjas Sándor

I. helyezett – Varjas Sándor

 

Soling világbajnokság 2017 

Oroszlán Gábor klubtagunk a VB győztes Litkey Farkas csapatának tagjaként

VI. helyen végzett dr. Varjas Sándor és csapata

 

Soling világranglista I. hely Varjas Sándor (2018)


Fair Play és UNESCO Fair Play díjas versenyzőnk:
Kovács Barnabás (1981)

Fair Play díjas versenyzőnk:
Stefán Tibor (2001)

Pro Comitatus díjazott:
Simon Károly    Veszprém Megyéért

 

Balatonfüred Sportjáért díjazottak:

Filipovits László 1997
Hantó István 1998
Lettner Adorján 1999
Sárközy András 2000
Simon Károly 2001
Tolnai Kálmán 2002
Gyenese Balázs 2003
Csomai József 2004

 

Életmentő Emlékérem díjazottak:

Keller András 1996
Hantó István 1996

 

Junior Prima Primissima díjazott:

Vadnai Benjamin 2011