fbpx

iJroncat és Strange Brew a dobogó legfelső fokán

A J/24 – Melges 24 nyílt magyar bajnokságon az utolsó nap szél hiányában egyetlen egy futamot sem sikerült rendezni, így a tegnapi eredmények alapján kerültek kihirdetésre a magyar bajnoki címek.

A J/24 hajóosztály 18 induló egysége 6 futam alapján, 1 kiesővel lettek díjazva, míg a Melges 24 hajóosztály számára egyel több, 7 futam – 1 kieső szolgált alapul az eredmények kialakulásában.

img_4536

J/24 hajóosztály 2016-os magyar bajnok csapata:

iJroncat (KYK VSE) – Szabó Péter, Sallai Gábor, Baranyai Zsolt, Soós Attila, Kovács Balázs, Nádasy Gergely (t)

Második helyezett:

Jukebox (THE, BYC – YKA) – Rauschenberger Miklós, Péter Tamás, Litkey Balmaz, Pécsváradi Ákos, Richter TAmás

Harmadik helyezett:

Jenesis (MVM SE) – Tomai Balázs, Boros Balázs, Nagy Gábor, Tompa Tamás, Kemendy Csaba

Tóth László Emlékdíj nyertese:

iJroncat (KYK VSE) – Szabó Péter, Sallai Gábor, Baranyai Zsolt, Soós Attila, Kovács Balázs, Nádasy Gergely (t)

A Litkey Bence emlékdíjat, amely egy “Apuka” által készített színes aquarell, melyet immáron hagyományteremtő módon 5. éve a Sailforyou ajánlott fel, a Jenesis (MVM SE) – Tomai Balázs, Boros Balázs, Nagy Gábor, Tompa Tamás, Kemendy Csaba csapata nyerte el.

Az EXTREM 40-es „THE RED” csapat és a QUANTUM Hungary felajánlását, egy edzési lehetőséget az EXTREM 40-es katamaránnal a Team Euline csapata kapta

A verseny és a két osztály stratégiai partnere, a SLAM HUNGARY által felajánlott ajándékcsomagokat a JUST A BIG DINGHY női csapata, a J’Korszak Laurel egység, valamint JAC itt debütált hajója vihette haza.

A Port of Kenese felajánlotta GoPro kamerának pedig a BIG FIVE ötöse örülhetett.

A Magyar J24 Osztály pedig a két külföldi egységnek (a svéd és olasz csapatoknak) apró ajándékkal kedveskedtek.

További eredmények itt:

j24_vegeredmeny

img_4545

Melges 24 hajóosztály 2016-os magyar bajnok csapata:

Strange Brew (Kereked) – Ainslie Ian Richard, Weöres Szabolcs, Sükösd Balázs, Weöres Botond

Második helyezett:

FGF Sailing Team (SVE) – Rozsnyai Domonkos, Bakóczy Róbert, Takácsy Kristóf, Buza Bence, Munka Márton, Bagyó Áron (t)

Harmadik helyezett:

Seven – Five – Nine (DO VSE) – Csoltó Ákos, Büki Zsolt, Büki Gábor, Szabolcs Bence

Tóth László Emlékdíj nyertese:

Nondiremai (SVSK, WIN-D): Pomucz Tamás, Kaszó Márk, Illésy Pál, Pomucz Máté Tamás

Részletes eredmények:

melges24_vegeredmeny

Gratulálunk Mindenkinek az elért eredményekhez!

Fotók: Kollmann András – BYC Facebook oldal és honlap galéria